ساخت دستگاهی که ادرار انسان را به آب آشامیدنی تبدیل می کند!


   3210

سالهاست که ایده استفاده دوباره از فضولات انسانی مورد توجه بسیاری از دانشمندان در سراسر دنیا قرار گرفته و چند سال پیش نیز، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت پروژه ای را در همین رابطه و به منظور تبدیل مدفوع انسان به آب آشامیدنی، الکتریسیته و کود مورد نیاز برای استفاده در مزارع کشاورزی، آغاز کرد و جالب اینجاست که وی برای جلب اعتماد افراد نسبت به کیفیت و عملکرد دستگاه، آب تولید شده توسط این دستگاه را نوشید.

 

اما این بار، محققان دانشگاه Ghent بلژیک، دستگاهی را تولید کردند که انرژی آن از طریق نور خورشید تامین می شود و در اولین آزمایش خود توانست حدود هزار لیتر آب آشامیدنی را از ادرار شرکت کنندگان در یک فستیوال موسیقی 10 روزه در شهر گنت بلژیک تولید کند.

 

آن ها برای این کار، از روش ‘تقطیر غشایی’ که یکی از فرآیندهای نوین برای جداسازی ذرات با اندازه نانومتر محسوب می شود، استفاده کردند و موفق به جداسازی 95 درصد آمونیاک از ادرار شدند. سپس مایع بدست آمده درون محفظه ای نگهداری و در دمایی بالا که انرژی آن از طریق نور خورشید تامین می شود، جوشانده می شود.

 

همچنین، این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که قادر است با جداسازی سایر مواد موجود در ادرار، آن را به کود برای استفاده در مزارع کشاورزی نیز تبدیل کند.

 

قرار است این دستگاه در ابعاد بزرگ تر تولید و در آینده ای نزدیک در مکان های شلوغی همچون فرودگاه ها و سالن های ورزشی مورد استفاده قرار گیرد.


کلید واژه ها: ساخت دستگاه، ادرار انسان را به آب آشامیدنی، کود،مزارع کشاورزی

مدرسه نیوز

دیدگاه شما


دیدگاه های ثبت شده :

پربازدید ترین اخبار

آخرین اخبار

کلمات مرتبط

نتایج کارشناسی ارشد 93 نتایج ارشد 93 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 93 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 93 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba

به ما بپیوندید

آخرین اخبار

Book 1

Loren ipsum dolor si amet ipsum dolor si amet ipsum dolor...

INFO

Book 2

Loren ipsum dolor si amet ipsum dolor si amet ipsum dolor...

INFO