تکمیل ۲٫۵ میلیون مترمربع از طرح‌های دانشگاهی با کمک خیرین


   4016

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: در دولت تدبیر و امید ، نزدیک به دو و نیم میلیون مترمربع از طرح‌های نیمه تمام در دانشگاه‌های سراسر کشور که رشد ۵ تا ۵۰۰ درصدی داشتند با کمک بنیاد خیرین به بهره برداری رسید.

 

دکتر امید معاون وزیر علوم

 

به گزارش ایسنا، دکترمحمد حسین امید در نشست بنیاد خیرین دانشگاه سمنان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵۰ میلیارد تومان از طرحهای عمرانی دانشگاهی به وسیله بنیاد خیرین دانشگاهها در سراسر کشور در حال اجرا است و ۵۰ میلیارد تومان از طرحهای عمرانی نیز در سال ۹۵ در دانشگاههای سراسر کشور به بهره برداری رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه در گذشته کمتر از ۱۰ بنیاد خیرین در دانشگاهها وجود داشت، تصریح کرد: این تعداد به بیش از ۶۱ بنیاد افزایش پیدا کرده که نشان دهنده اعتماد خیرین به دانشگاهها و تمایل مردم نیک اندیش کشور برای کمک تعالی و رشد علم در بین جوانان برای پیشرفت کشور است.

دکتر امید یادآورشد: یکی از تاکیدهای مقام معظم رهبری افزایش وقف علمی و حمایت از نخبگان است که اکنون ۱۰ هزار نخبه با حمایتهای مالی از طریق بنیاد خیرین در دانشگاه و مقاطع مختلف دانشگاهی تامین مالی و حمایت می شوند.

وی گفت: طرح هایی که توسط خیرین آغاز می شود و به ۵۰ درصد پیشرفت در ساخت می رسد از سوی دولت بقیه آن طرح‌ها تکمیل می‌شود و خیران معاف از پرداخت مالیاتی هستند.

وی به آغاز طرح مشارکتی وقف با اوراق ۱۰۰ هزار تومانی برای مشارکت گرفتن از خیران در برخی از استان های کشور اشاره کرد و گفت: استانهای تهران، کاشان و یزد در این طرح برای افزایش مشارکت حداکثری مردم در کمک به بنیاد خیرین قدم برداشته اند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به طرح های بزرگ عمرانی دانشگاه سمنان، گفت: ساخت و تکمیل برخی طرحهای نیمه کاره این دانشگاه ممکن است با اعتبار عمرانی ۵۰ سال به طول بینجامد ولی با مشارکت بنیاد خیرین این طرح ها کمتر از ۱۰ سال به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید پس از حضور در این نشست، بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان را در ساختمان اهدایی توسط یکی از  خیرین را افتتاح و ساخت یک مجموعه آموزشی، فرهنگی و تجاری در زمین اهدایی را نیز در استان سمنان کلنگ زنی کرد. بطور کلی هزار و صد و شصت خیر در بنیاد خیرین دانشگاه های کشور عضویت دارند.


کلید واژه ها: دانشگاه، وزارت علوم،خیرین،علم ،بنیاد خیرین

دکتری مدیریت

دیدگاه شما


دیدگاه های ثبت شده :

پربازدید ترین اخبار

آخرین اخبار

کلمات مرتبط

نتایج کارشناسی ارشد 93 نتایج ارشد 93 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 93 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 93 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba

به ما بپیوندید

آخرین اخبار

Book 1

Loren ipsum dolor si amet ipsum dolor si amet ipsum dolor...

INFO

Book 2

Loren ipsum dolor si amet ipsum dolor si amet ipsum dolor...

INFO