ترفند‌های طبی ساده برای جوانسازی پوست صورت


   4042

محمدباقر مینایی‌ ‌متخصص طب سنتی در خصوص روش‌های مراقبت از پوست بیان کرد: پوست در هر سنی طبیعت خاص خود را دارد. آب بهترین ماده‌ای است که در دسترس مردم قرار 

دارد و نقش موثری در حفظ لطافت و شادابی پوست ایفا می‌کند.
 
وی اظهار داشت: افراد جوان باید پوست خود را با آب خنک بشویند، شستشوی پوست با آب خنک سبب باز شدن منافذ پوست، دفع فضولات سمی آن و جذب مواد و ترکیبات مفید از آب می‌شود. پس از شستشوی صورت لازم نیست آن را به وسیله حوله یا پارچه خشک کنیم‌ و بهتر است رطوبت پوست در معرض هوا خشک شود.
 
این متخصص طب سنتی افزود: شستشوی صورت به وسیله آب ولرم سبب جوانسازی پوست افراد میانسال می‌شود و از بروز چین و چروک روی پوست جلوگیری می‌کند. از طرفی شستشوی پوست صورت به وسیله آب گرم در کهنسالان‌ باعث به تعویق افتادن فرآیند پیری می شود.
 
مینایی‌ تأ‌کید کرد: علاوه بر آب، ماساژ موضعی صورت با روغن‌های طبیعی مانند روغن زیتون و کنجد که از محلی تهیه شده باشند که گرم و خشک بوده، بسیار موثر است.
 
وی ادامه داد: ماساژ موضعی صورت در افراد جوان به وسیله روغن بنفشه (که پایه آن از روغن زیتون گرفته شده باشد) تأثیر بسزایی در حفظ شادابی و نشاط پوست دارد. البته روغن بنفشه‌ای باید مورد استفاده قرار گیرد که به صورت ۱۰۰ درصد خالص از روغن زیتون فرآوری شده باشد.
 
این متخصص طب سنتی اضافه کرد: افراد جوان چاق باید هر روز و اشخاصی که لاغر هستند سه مرتبه در هفته به مدت ۲۰ دقیقه پوست خود را با روغن بنفشه ماساژ موضعی دهند و سپس استحمام کنند.
 
وی با بیان اینکه مبتلایان به جوش‌های پوستی می‌توانند از ماسک سدر برای رفع جوش‌های خود استفاده کنند، تصریح کرد: افراد برای تهیه این ماسک باید سدر را در ماست مخلوط کرده و این ترکیب را بر روی صورتشان ماسک کنند و وقتی خشک شد با فشار آب و بدون تماس دست، پوست خود را بشویند و بگذارند در معرض هوا رطوبت پوستشان خشک شود.
 
این متخصص طب سنتی توصیه کرد: میانسالان باید پوست صورت خود را به وسیله روغن بنفشه یا ترکیبی از روغن بنفشه به همراه بادام تلخ ماساژ موضعی دهند. این گروه از اشخاص نیز باید همانند افراد جوان در صورتی که لاغر بوده سه مرتبه در هفته و اگر مبتلا به چاقی هستند هر روز پوست خود را به وسیله این روغن‌ها ماساژ موضعی دهند و پس از بیست دقیقه استحمام کنند.
 
مینایی‌ تاکید کرد: کهنسالان‌ می توانند پوست صورتشان را به وسیله روغن بادام تلخ ماساژ موضعی دهند. ماساژ موضعی صورت توسط این روغن سبب تجمیع‌ آب میان‌ بافتی و زیر‌ جلدی، تنظیم قند و چربی خون، جلو گیری از چروکیدگی پوست و حفظ لطافت آن می‌شود.
 
وی روغن اکلیل کوهی (رزماری) را از دیگر روغن‌های مناسب برای این گروه از افراد برشمرد و گفت: ماساژ موضعی صورت به وسیله روغن بادام تلخ اثربخشی بیشتری نسبت به روغن رزماری دارد.
 
وی یادآور شد: اشخاص کهنسال لاغر باید همانند جوانان و میانسالان سه مرتبه در هفته و اگر دارای اضافه وزن هستند، هر روز پوست خود را‌ به وسیله این روغن ها ماساژ موضعی دهند و پس از ۲۰ دقیقه استحمام کنند.

کلید واژه ها: ترفند‌، طبی ، جوانسازی، پوست صورت،طب سنتی ،لطافت و شادابی، چین و چروک

پی اچ دی آزمون

دیدگاه شما


دیدگاه های ثبت شده :

پربازدید ترین اخبار

آخرین اخبار

کلمات مرتبط

نتایج کارشناسی ارشد 93 نتایج ارشد 93 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 93 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 93 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba

به ما بپیوندید

آخرین اخبار

Book 1

Loren ipsum dolor si amet ipsum dolor si amet ipsum dolor...

INFO

Book 2

Loren ipsum dolor si amet ipsum dolor si amet ipsum dolor...

INFO